вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty drewniane szybko się zużywają i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od należytego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten model płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий